Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medyanın ne anlama geldiğini kurumlar ve  markaların tanıtımı için ne kadar önemli olduğunu anlatmak için sayfalar dolusu yazı yazabilirdik. Fakat bu son derece gereksiz olurdu, artık tartışmasız sosyal medyanın firmalar, kurumlar ve kişiler için ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinmekte. 

Peki yeterince sosyal medyanın gücünü kullanabiliyor musunuz. Sadece basit bir sayfa açarak sosyal medyada var olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Venio olarak profesyonel sosyal medya sayfa tasarımı, sosyal medya reklam yönetimi, viral reklamcılık, takipçi sayısı arttırma vb. birçok konuda müşterilerimize profesyonel destek sağlamaktayız. Sosyal medya sayfalarınızı profesyonelce oluşturmakla kalmıyor aynı zamanda sosyal medya yönetimi ile sosyal medyadaki varlığınızı güçlendiriyoruz. Bu sayede yüzbinlerce kullanıcıya markanızı ve firmanızı tanıtıyoruz.
 

 

MEDYA

Sosyal, Dijital, Pr
Sosyal medya yönetimi, hızla gelişen internet sektörü içerisinde markanızın hedef kitlenize ulaşabilmesi için zorunluluk haline gelmiş ve sosyal medya kanallarınızın koordinasyonu olarak özetlenebilir. Günümüzde firma veya şahıs bazında birçok kişi hedef kitlesine ulaşmak için başta Facebook, Twitter ve Instagram olmak üzere markaya bağlı olarak farklı sosyal medya kanallarını kullanmakta, geliştirdikleri stratejiler ile sosyal medya bilinirliklerini artırma çabasındadır.

Rekabetin giderek arttığı sosyal medya kanallarında doğru bir strateji izlemek, reklam planlaması yapmak ve rakip analizi ile bu çalışmaları destekleyerek ilerlemek gerekmektedir.

Efektif olarak gerçekleştirilen bir sosyal medya yönetimi içerisinde, markanızın veya projenizin sosyal medya kanallarında bir yerlere gelebilmesi ve müşteri ile direkt olarak etkileşimin sağlanabilmesi için doğru bir sosyal medya stratejisi izlenmelidir. Müşterileriniz ile direkt olarak iletişim kurabilmeniz ve sosyal medya yönetimi ile hem bilinirliğinizi hemde trafik veya satışlarınızı artırmak için yaptığımız çalışmalar arasında şunlar bulunmaktadır:
 

- Detaylı Rakip Analizi
- Sosyal Medya Stratejisinin Hazırlanması
- Uygun Reklam Modellerinin Belirlenmesi
- Detaylı Reklam Hedeflemeleri ve Raporları
- İçerik Planlaması
- Markanız veya Projenize Özel İçerik Fikirleri
- Site ve Sosyal Mecra Geliştirme Tavsiyeleri
- Reklam Yönetimi

 

SOSYAL MEDYA STRATEJİLERİ

Sosyal medya yönetimi çerçevesinde yapılan birçok çalışmanın meyvelerinin toplandığı yer olarak doğru şekilde düzenlenen bir reklam çalışmasını gösterebiliriz. Markanız veya projeniz için yapılan çalışmalarda reklam bütçesinin doğru şekilde kullanımı ve harcanan her kuruşun geri dönüşümlerinin takibinin sağlanması gerektiği düşünmekteyiz. Bu bağlamda sosyal medya yönetimi çerçevesinde dikkat ettiğimiz başlıca unsurlar şu şekildedir:

- Etkili bir sosyal medya yönetimi için takipçilerinizi dinliyor, rakiplerinizi de araştırarak takipçilerinizin sizden ne beklediğini sunuyoruz
- Yapılan tüm çalışmalarda rakipleriniz ve ilgili markaları inceleyerek doğru hedef kitlenizi belirliyoruz.
- Yapılan tüm çalışmaları isteğinize bağlı olarak haftalık veya aylık detaylı olarak sizlere raporluyoruz.
- Sosyal mecralarınızda takipçilerinizi artırmak için kişi başına maliyetinizi sektörünüze bağlı olarak minimuma indiriyoruz.

 

REKLAM YÖNETİMİ

Sosyal medya yönetimi içerisinde en önemli unsurlardan bir diğeri de elbette ki müşterileriniz ve takipçileriniz ile sürekli irtibat halinde olmanızdır. Sosyal medya kanallarında etkileşimin sürekli olarak devamı için rakip analizi ve detaylı sosyal medya raporunuzu çıkardıktan sonra etkileşimin en yüksek olduğu saatlere göre uygun bir içerik planlaması çıkartıyoruz. Marka bilinirliğinizin oturması ve projenizin akıllarda yer etmesi için hazırladığımız içerik şablonları ile sunduğumuz kaliteli görseller sayesinde kısa sürede etkileşim oranlarınızı artırıyor ve sizlere raporluyoruz.

 

İÇERİK PLANLAMASI

Alışılagelmiş usullerin ötesindeki bakış açımız sayesinde ürettiğimiz ürün hizmet ve projeleri kurumsal ortaklarımızın menfaatleri ve pazarları doğrultusunda yayılması da işlerimizden birisidir. Yani klasik yapım şirketi mantığının dışına çıktığımız içerik üretimine ek olarak; üretilen içeriğin yayılması ve kitlelere ulaştırılması hizmetini de sunuyoruz. Her projeye ayrı olarak kurumsal ortak analizi, pazar hedeflemesi, kitle belirlenmesi ve strateji oluşturulması dijital pazarlama hizmetimizin bir kısmını oluşturmaktadır.

 

DİJİTAL PAZARLAMA

Sosyal platformları kullanan kurumsal firmalardan biriyseniz, sizler için profilinizde paylaştıklarınız, güncellemeleriniz ne kadar önemli ise, görsel profilinize, tasarımlarınıza da bir o kadar önem vermeniz gerekmektedir.
Sosyal medyanın hayatımızda, ticaretimizde, pazarlama stratejilerindeki önemi arttıkça, içerik paylaşımlarının yanında görsel kaygılar da artmaktadır. Değişen ihtiyaçlar doğrultusunda, sosyal medya tasarımlarında belli standartlar hakim olmuştur. Bu standart boyutlar doğrultusunda yapılan tasarımlarda görsel olarak müşterilerinizi tatmin eden, içerikler ile desteklenmiş bir sosyal medya mecrasına sahip olduğunuzda, kurumunuza getireceği artılar beklediğinizin çok üzerinde olacaktır.

 

Neden Biz?

Biz içerik geliştirme, danışmanlık, sosyal medya pazarlama, web tasarım, uygulama geliştirme gibi birçok hizmetleri profesyonel şekilde sunuyoruz. Rakiplerimizden farkımız ise, biz kendi kazancımıza değil, sizin gelirinizin artmasına odaklanıyoruz. Çok sayıda şirketlere ileri düzey internet pazarlama hizmetleri vererek başarıya ulaşmalarını sağladık.

Copyright 2021 Venio Agency